تایلند کشور لبخند

بررسی کشورهای گردشگر پذیر در جهان نشان می دهد که تایلند مسیر درستی را در چند دهه گذشته طی نموده تا به جایگاه کنونی رسیده است .

چه بسا فراز و نشیب های  سیاسی و چالشهای پیش رو در کشورهای شرق اسیا نیز نتوانست از هجوم گردشگران به این کشور بکاهد.

کشوری که تمام نیازهای یک گردشگر را سعی می کند به نحو مطلوب برای گردشگر فراهم نماید.

تایلند_رستاک

بررسی های میدانی دفتر مسافرتی رستاک در حوزه کشورهای گردشگر پذیر جنوب شرق آسیا نشان می دهد که گردشگر به دنبال استراحت و فراغت بال به سفری می رود که خیالش از بابت ارائه خدماتی که قول آن به مسافر داده شده است ارائه می شود .

درکشور تایلند، رنگ های مختلف نشانگر روزهای هفته هستند. زرد، رنگ روز دوشنبه است و از جایی که پادشاه کنونی دراین روز متولد شده، رنگ زرد رنگ سلتنتی نیز است و پرچم هایی به این رنگ در سراسر کشور ، نشانگر حمایت گسترده تایلندیها از پادشاهی است.

تایلند_رستاک

بیشتر مردم در روز دوشنبه لباس زرد بر تن میکنند تا وفاداری و احترام خود را نسبت به پادشاه نشان دهند. برخی از موادی که در آشپزی تایلندی بسیار رایج هستند عبارتند از : سیر ، فلفل قرمز، برگ لیمو، شیر نارگیل، تمر هندی، زنجبیل، فلفل سیاه، ریحان، زردچوبه، زیره سبز، آبلیمو و سس ماهی . غذای اصلی تایلند، برنج به ویژه برنج سفید است که تقریبا در همه وعده های غذایی استفاده می شود. پس از آن، رشته، کاری، و نیز ماهی و میگو در غذاهای این کشور به وفور یافت می شوند که دلیل آن نیز وجود خلیج تایلند و همچنین رودخانه های بسیار دراین کشور است. در تایلند غذا یکباره و با هم سرو می شود. غذای مناسب تایلندی شامل سوپ، خوراک کاری با ادویه یا سالادی ادویه دار، سس همراه با ماهی و سبزیجات می شود. اگر سوپ ادویه دار باشد، غذایی بدون ادویه را جایگزین کاری می کنند.

تایلند_رستاک

تایلندی ها، انسان هایی صبور و اهل مدارا بوده و از رفتارهای تند و توهین آمیز دوری می کنند. دست زدن به سر افراد یا اشاره با چیزی، در این کشور بسیار بد شمرده می شود. زیرا تایلندی ها، سر را مقدس ترین و پا را پست ترین بخش بدن میدانند. تابلوهای مردم این کشور بیشتر در زمینه مذهب و سلطنت است ، بنابراین گردشگران نباید حرکتی یا بیان اهانت آمیزی به خاندان سلطنتی یا مذاهب داشته باشند. هنگام بازدید از معابد یا کاخ پاشاهی باید لباس مناسب و نسبتا پوشیده ای به تن داشته و پیش از ورود، کفش ها را از پا درآورند.

تایلند_رستاک

رستاک به این مساله تاکید دارد تا مسافران اطمینان حاصل کنند تا خدمات مناسب و شایسته ای را در طول سفر دریافت خواهند نمود .خرید ،تفریح،استراحت،خوراک متنوع و سرگرمی های متنوع در کنار آب و های استوایی گردشگران را به وجد می آورد .